Gry Escape

Wpisy

 • poniedziałek, 23 lipca 2012
  • Gry Escape

   Witam serdecznie na moim blogu!

   Będzie on traktował głównie o moim ulubionym gatunku gier internetowych, jakim niewątpliwie są gry escape. Na samym wstępie wypadałoby wyjaśnić czym one są i na czym polegają. Wbrew pozorom gatunek ten jest nieco rozbudowany, gry należące do tej kategorii liczy się w setkach, jeśli nie w tysiącach tytułów, czasami bardzo zróżnicowanych.

   Zasady są w miarę proste, a sam gatunek gier escape można podciągnąć pod gry typu point and click. Zazwyczaj do gry wykorzystujemy więc jedynie myszkę. Rozgrywka przeważnie polega na wydostaniu się z pewnego miejsca w którym nasz bohater został uwięziony. Może to być klasyczny pokój, apartament, czasami spróbujemy wydostać się z zamkniętej na cztery spusty piwnicy bądź strychu. Oczywiście istnieją również bardziej finezyjne tytuły które przenoszą nas do nawiedzonych domów, upiornych rezydencji, lochów bądź opuszczonych sanatoriów a ich fabuła przypomina momentami film grozy.

   Bardzo ciekawą grą na którą kiedyś natrafiłem jest gra o tytule Tombscame, bądź fascynującej gry Ghostscape. Dużo jej nie brakuje do miana klasycznej gry przygodowej znanej z wcześniejszych produkcji firmy Sierra, bądź innych starych gier dosowych. Zazwyczaj fabuła jest dość liniowa i sama prowadzi nas przez kolejne etapu. Trudność graczowi mogą natomiast sprawić zawiłe zagadki logiczne. Przede wszystkim trzeba szukać podpowiedzi oraz wskazówek które pomogą nam posunąć się do przodu. Często koniecznością jest wykorzystanie przedmiotów które znajdujemy w różnych kątach danego pomieszczenia.

   Kliknij tutaj aby zagrać w Tombscape

   Zagraj w więcej gier escape!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamoto512
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 23 lipca 2012 19:25

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa